Cemre Okulları Logo
Cemre Okulları - Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitimi

Cemre Okulları olarak İngilizce öğreniminde öncelikli hedefimiz; kendi kültürünü bilen, ahlaki değerlerine bağlı, diğer kültürlerin de farkında olup onlara saygıyla yaklaşan bireyler yetiştirmektir. Dünya dili olan İngilizceyi öğrencilerimize sevdirmeyi ve doğru öğretim yöntemleri kullanarak onların okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Okulumuzda İngilizce eğitimi anasınıfından itibaren verilmektedir. Ortaöğretimde hedefimiz İngilizceyi gramer konularına boğularak değil, konuşma egzersizleri yaparak, süreç içerisinde dili kullanabilir hale getirmektir.

Öğrenmenin kalıcı olması için özgün materyaller, gerçek nesneler ve interaktif programlar kullanılarak zengin bir eğitim ortamı sağlanır. Uyguladığımız sade ve pratik metotlarla çocuklarımıza, İngilizce olarak kendini ifade edebilme, okudukları metinleri ve duydukları cümleleri anlayabilme becerisi kazandırılır.

Cemre Okulları - Yabancı Dil Eğitimi

Çeşitli interaktif uygulamalar, eğitici dil oyunları, geliştirici videolar, flash cardlar, rol alma ve canlandırma, hikâye anlatımı gibi yöntem ve araçlar kullanarak amacımız desteklenir. Anaokulunda olan miniklerimizle yaptığımız etkinlikler ile öğrenme aşaması görsel olarak desteklenir. Söylenen İngilizce şarkılar, hazırlanan materyaller ile miniklerimizin bu dili daha kolay kavraması sağlanır.

Okulumuzda belirli aralıklarla öğrencilerimizin seviyelerini öğrenmek ve eksikliklerini gidermek amacıyla ELTA Seviye Sınavı uygulanır. Uygulanan sınavın sonuçlarına göre, öğrencinin eksik olduğu konular belirlenir ve giderilmesi için öğretmenlerimiz, ek çalışmalar yapar. Uzman öğretmenlerimizin özenle seçtiği yabancı yayınlar ile öğrencilerimize destek vermekteyiz. Ders esnasında öğrenilen bilgilerin bu yayınlar ile desteklenmesi sağlanır.

Her ayın sonunda öğrencilerimizin aylık bilgilendirme çalışmaları evlerine gönderilir. Bu uygulamamız ile velilerimizi de öğrencilerimizin İngilizce seviyeleri hakkında bilgilendirmekteyiz.

Cemre Okullarında 5.sınıflarda İngilizce Ağırlıklı Eğitim Uygulaması tercihli olarak seçilebilmektedir. Bu kapsamda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz haftalık 15 ders saati olacak şekilde İngilizce eğitim görürler. İngilizce eğitimin yayında diğer derslerin eğitimini de almaktadır. Ağırlıklı olarak aldıkları bu İngilizce eğitimi ile kendilerini geleceğe sağlam bir şekilde hazırlamış olacaklardır.

Cemre Okulları - Yabancı Dil Eğitimi

Ders Saatleri

Yabancı dil eğitiminde ders saatlerimiz şu şekildedir:

İlkokul için 6 saat

Ortoaokul için;

5.sınıf 15 saat
6.sınıf 8 saat
7.sınıf 7 saat
8.sınıf 6 saat

İngilizce dersi görmektedir.

İlkokul ders kitaplarımız: GET SMART WORKBOOK & STUDENT BOOK, LIGHT UP WORKBOOK & STUDENT BOOK, TEST BOOK, ODDY’S TALL TALES (OKUMA KİTABI) şeklindedir.

Ortaokul ders kitaplarımız: GET SMART WORKBOOK & STUDENT BOOK (5.6.SINIF), LIGHT UP WORKBOOK & STUDENT BOOK&TEST BOOK (5.6.7.SINIF), FULL BLAST 1 WORKBOOK & STUDENT BOOK(7.SINIF), AHEAD WİTH ENGLISH 8.SINIF SINAV SETİ şeklindedir.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.