Cemre Okulları Logo

Askere Dua ve Mektup

Sınır ötesi operasyona manevi destek amacıyla dua eden öğrencilerimiz, askere dua ve mektup yazdı. İşte o duygu yüklü satırlar:

Çok Değerli Askerim, Mehmetçiğim

Size olan hayranlığımızı anlatmak, kalemle satırlara sığdırmak mümkün değil. Kocaman yüreğinizde barındırdığınız vatan ve millet aşkınıza, tüm dünyanın imrendiği ve asla bu aşka sahip olamayacakları aşikar. Çünkü bizlerde iman gücü, vatan ve millet aşkı her şeyden önce gelir. Söz konusu vatan ise “Ya Allah ya Bismillah” deriz. Canımız pahasına savaşırız. Siz yiğitlerimiz meydanlarda mücadele ederken, biz çocuklar Fetih sureleri okuyarak, secdeler yaparak, Allah’ın izniyle gücünüze güç kattık, dualar ettik.

Şehadet şerbetini içmek ne güzel bir lütuf. Bunu bilmek bile askerimize güç ve cesaret veriyor. Mektubuma son verirken sizleri Allah’a emanet ediyor ve sizi çok sevdiğimizi bilmenizi istiyoruz.

SÜMEYYE YILDIZ - 6. sınıf öğrencisi

 


 

Sevgili Mehmetçik

Vatanımızı, milletimizi kurtarıyorsunuz. Allah yardımcınız olsun. Ne kadar zordur… Ama siz hiç düşünmeden koşa koşa vatanımızı kurtarmaya gittiniz. Biz ve bütün Türkiye sizi çok seviyoruz. Şehitlerimiz için bol bol dua ediyoruz.

Kaybedeceğiz diye bir an bile düşünmeyin. Allah’ın izniyle bu savaşı kazanacağınıza inanın. Ümidinizi sakın kaybetmeyin…

ESMA İREM DUKSAL - 5. sınıf öğrencisi

Öğrencilerimize Askere Dua ve Mektup etkinliğine katıldıkları için teşekkür ederiz.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.