Cemre Okulları Logo

Tatlı Yedik Tatlı Konuştuk

10 Ekim 2017

Cemre Okulları Güneşli Kampüsü’nde tertip ettiğimiz Aşure Günü programında, günün anlamını idrak etmenin yanı sıra, yarışmalarla eğlendik, dopdolu bir gün geçirdik.

Değerler Eğitimi Hocası Zeynep Doğan, yaptığı konuşmada Muharrem ayının Kur'an-ı Kerim’de kıymet verilen dört aydan biri olduğunu belirterek, “Muharrem ayının onuncu günü Aşure günüdür." dedi.

Allahü Teâlâ’nın birçok duayı Aşure günü kabul ettiğini ifade eden Doğan; “Hazreti Âdem'in tövbesinin kabul olması, Hazreti Nuh'un tufandan kurtulması, Hazreti Yunus'un balığın karnından çıkması, Hazreti İbrahim'in ateşte yanmaması, Hazret-i İdris'in canlı olarak göğe çıkarılması, Hazret-i Yakup'un oğlu Hazreti Yusuf'a kavuşması, Hazreti Yusuf'un kuyudan çıkması, Hazreti Eyüp'ün hastalıktan kurtulması, Hazreti Musa'nın Kızıldeniz'i geçmesi, Hazreti İsa'nın doğumu ve ölümden kurtulup, diri olarak göğe çıkarılması Aşure günü meydana gelmiştir.” şeklinde konuştu.

Doğan, bugünün faziletlerinden ve yapılması güzel olan eylemlerinden de bahsederek, sözlerini güzel temennilerle noktaladı.

Konuşmanın ardından gençler arasında düzenlen balon patlatma oyunu oynandı. Ardından ise anneler ve kızlarının birlikte hazırladığı aşure yarışmasına geçildi. Program tam bir lezzet şölenine dönüştü. Ancak yarışma sonunda ilginç bir görüntü oluştu. İkinci olan annemiz madalyasını, kendisine yardım eden oğluyla birlikte aldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz ve annelerinin isimleri ise şöyle:

1. Fatıma ve Hatice Sare Gültekin- Anneleri Ayşe Gültekin (3A sınıfından)

2. Gökhan Durmaz- Annesi Nurhan Durmaz

3. Zeynep Hüda Üstün- Annesi Menekşe Üstün

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.