Cemre Okulları Logo

Sanal Tehdit Konulu Programımız

22 Ağustos 2017

Cemre Okulları, Hizmet İçi Eğitim Semineri ikinci haftasında. Yeni eğitim ve öğretim yılının stratejisinin belirlendiği programda “Nitelikli ve az ödev”, “Çocukların enerjilerinin doğru kanalize edilmesi”, “Ekran ve sanal ortamın çocuklarda yaratabileceği travmalara karşı yapılması gerekenler” konuları ele alındı.

Rehberlik Zümre Başkanı Merve Koyuncu’nun, bilgi paylaşımında bulunduğu toplantının bu günkü can alıcı maddesi, çağın bağımlılığı ekran ve sanal âlemdi.

Günümüzde güvenlik kaygısı ve çeşitli nedenlerle çocuklar sokakta oyun oynayarak vakit geçiremiyorlar. Dört duvarın arasına itilen çocuklar, ebeveynlerin bütün çabasına rağmen ekrana bağlanmakta. Sanal ortamın korkutucu tehlikeleriyle yüz yüze gelmekte. Bütün bunlara ek olarak enerjilerini atamayan çocuklarda obezite benzeri sağlık sorunları meydana gelmekte.

Aileler ise çoğu kez durumun vehametinin farkında olamamakta. Tehdit ve tehlikelerin çoğunlukla başkalarının çocukları için geçerli olduğu, kendi çocuklarını bu durumdan uzak tuttukları yanılgısına düşmekte.

Cemre Okulları, öğrencilerinin bu yönde mağdur olmaması için aileleri vaktinde uyarmaya özen gösteriyor. Eğitimcilerimiz, ortak şekilde hareket ederek, en az zarar için stratejiler uygular.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.