Cemre Okulları Logo

Okuma Yazmaya Dair Önemli Tavsiyeler

05 Ocak 2018

Cemre Okulları Çamlıca Şubesi'nin organize ettiği söyleşi ve İmza programlarının konuk ismi Yazar Cem Gülbent oldu. Okulun konferans salonunda yapılan söyleşi ve imza programına öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Söyleşide konuşan Yazar Cem Gülbent, öğrencilere kitabını yazarken nasıl bir yol takip ettiğini anlattı. Yazar olmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini bildiren Yazar Gülbent, Kapadokya isimli kitabının içeriğinden de bilgiler verdi.

Öğrencilere günlük yazmayı tavsiye eden Yazar Cem Gülbent, okumanın ve yazmanın önemine dikkat çekti. Yazar Gülbent, "Yazma eylemi okuma ile doğru orantılıdır. Okuyun ve yazın. Özellikle günlük yazın. Sözcüklerin gücünü keşfedin. Yazılarınızı bilgisayarda yazmayın. Kalemi elinize alın ve öyle yazın. Kitap okuduğunuz veya yazdığınız odada teknolojik ürünleri bulundurmayın. Tv, bilgisayar, telefon gibi. Günlük yazılan yazılar sizi bir noktadan sonra olgunlaştıracaktır. Yazmaktan korkmayın. Yazdıklarınızı önemseyin. Siz de yazar olabilirsiniz. Yayınevleri ile sürekli irtibat halinde olun. En son hangi kitap çıkmış. Sürekli bir araştırma halinde olun" dedi.

Cemre Çamlıca Şubesi Okul Müdürü Kemal Demirel ise, "Öğrencilerimiz edebiyat derslerinde Cem Bey'in kitabını okudular ve burada kitapla ilgili olarak yazarımıza sorularını sordular. Öğrencilerimizin çok memnun kaldığı bir program oldu. İnşallah bu tür programlara devam edeceğiz. Cem Bey de bizi kırmayıp buraya kadar geldi. Bu yüzden kendilerine çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Kitaplarını imzalatmak için uzun bir kuyruk oluşturan öğrenciler yazar ile fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.