Cemre Okulları Logo

Okul Temsilcilerimizi Seçtik

25 Ekim 2017

Demokratik seçim bilincini kazandırma amaçlı uygulanan MEB programı çerçevesinde sınıf ve okul temsilcilerini seçtik. Bol vaatli ve renkli seçim görüntüleri yaşadık. İlk aşamada sınıflarındaki arkadaşlarını ikna eden adaylar, ikinci turda kampanyalarını okul çapında yürüttüler.

Adayların pek masraftan kaçtıkları söylenemezdi. Okulumuz, katkı maddesiz şeker ve çikolataya doydu. Koridorlarda slogan sesleri yükseldi, afişler elden ele dolaştı. Zorlu maratonun ardından seçim günü gelip çattı.

Başkan adayları son konuşmalarını yapmak üzere tek tek kürsüde yerlerini aldılar. Öncelikle temsilci seçilmeleri durumunda kendilerine yüklenen sorumluluğun farkında olduklarını ifade ettiler. Vaatlerini sıraladılar. Genç kızlarımız okuldaki ayna ve kitap sayısını artıracaklarını, okula evcil hayvan getirme günü belirleyeceklerini, gezilerin sayısını artıracaklarını vaat ettiler. Erkekler ise seçilen başkanın sorunların çözümünde vesile olacağını, asıl meselenin Cemre Okulları'nı büyütmek olduğunu söylediler. Erkek öğrenciler genel konuşmalara yer verirken, kız öğrenciler daha özel ve somut konulara dikkat çektiler. Daha bol oyunlu ve neşeli bir okul vaadinde bulundular. Seçimlere katılan isimler şöyleydi:

1-A Amine Berire Akay
1-B Azra Giresun
2-A M. Eymen Gündüz
2-B Nisa Aydemir
3-A Ecrin Çelebi
4-A Hiranur Çevik
5-B Hafsa Güneş
5-D Feyza Güllaç
6-B Zeynep Tosun
6-D Hatice Nehir Güler
6-F Tuba Karagözoğlu
7-B Nisanur Dilaver
7-D Sümeyye Kavak
8-B Selvanur Tahta
6-C Muhammed Deşat
6-A Ebubekir Sakur
7-A Muhammed Boztemir
7-A Erman Civelek
8-A Emre Altıner
Seçimin galibi ortaokulda 8-B’den Selvanur Tahta ve 6-C’den Muhammed Deşat oldu. İlkokul kısmında seçim galibi ise 3-A sınıfından Ecrin Çelebi'ydi.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.