Cemre Okulları Logo

Hadis Ezberleme Şampiyonlarımız

02 Aralık 2017

Mevlit Kandili münasebetiyle düzenlediğimiz etkinliklerden biri olan 40 Hadis Ezberleme Yarışması'nın finali yapıldı.

Güneşli Kampüsü'nde düzenlenen programa velilerimiz de katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Karaçınar; Kur'an-ı Kerim'i rehber edinmenin yolunun Hz. Peygamberi rehber edinmekten geçtiğini belirtti. Hz. Peygamberin hayatını hayatımıza tatbik edebilmek için onun sözlerinden haberdar olmanın önemine dikkat çeken Karaçınar, okul olarak bunu gerçekleştirmek amacıyla yaptığımız etkinliklerden birinin de Hadis Yarışması olduğunu kaydetti.

Salih Güllaç isimli öğrencimizin Kur'an tilavetinin ardından yarışmanın finali için öğrenciler sahnede yerlerini aldı. Yarışmada birinciliğini paylaşan Ömer Efe Çamur ve Kerem Alp Kuru isimli öğrencilerimiz bisiklet ödülü kazandı. Öğrencilerimiz hediye belgelerini Kurucumuz Halil İbrahim Atçı'nın elinden aldı.

Yarışmamızda ikinci olan öğrencimiz Fatih Sertel saat, üçüncü olan öğrencimiz Birol Birincioğlu ise paten ödülü kazandı. Öğrencilerimiz hediye belgelerini Eğitimci Yazar Metin Uçar ve Okul Müdürümüz Mehmet Karaçınar'ın elinden aldı.

Diğer finalistlerimize başarı belgesi takdim edildi. Başarı belgesi alan öğrencilerimizin isimleri ise şöyle: Veysel İlhanlı, Salih Güllaç, İlyas Kılınçoğlu, Ömer Faruk Hançar, Yusuf Abbas Çınar, Fatih Serter, Esat Karakurt.

Yarışmanın ardından 8A sınıfı öğrencileri "Klasikus Taklitus" isimli piyesi başarıyla canlandırdılar.

Neşeli ve heyecanlı dakikaların yaşandığı programımız, Sakalı Şerif ziyaretiyle sonlandı.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.