Cemre Okulları Logo

Çocuğun Ruhuna Hitap Ediyoruz

31 Mayıs 2016

Cemre Koleji'nde eğitim çocuk ruhuna uygun olarak inşa edilir. Öğretmenlerimiz pedegojik birikime sahiptir. Rehberlik servisiyle koordinasyon halindedirler.

Kurumumuz, çocuğu bir şahsiyet olarak kabul eder, ona akademik başarıdan bağımsız, sadece kendisi olarak değer verir, şekillendirilecek bir mücevher gözüyle bakar. Öğrencinin ilgi, merak ve becerileri keşfedilir; eksikleri ve ihtiyaçları giderilir.

Eğitimde Kalite Anlayışından Taviz Vermiyoruz

Cemre Koleji'nin anlayışına göre; "iyi eğitimci" yoktur, "kendini geliştirmeye, değişmeye açık eğitimci" vardır. Eğitim kadromuz kendini sürekli revize eder. Kuşaktan kuşağa büyük farklılıkların gözlemlendiği çağımızda bu tutum, bir zorunluluktur. Her çocuk, sınıf ve okulun kendine has yapısı olacaktır. Öğretmene düşen görev ise, bu yapıları, farklılıklarıyla beraber iyi tanıyıp uygun planı hazırlamaktır.

Eğitim Sistemine Yeni Bir Işık Tutuyoruz

Türkiye’deki bütün kurumlarımızda, çocuğun eğitim ve öğretim sürecine yeni bir ışık tutan, onun doğasına, ruhuna uygun eğitim vermeyi amaçlayan bir eğitim sistemini benimsemekteyiz. Eğitim programlarında sıkça vurgulandığı gibi çocuğun gelişim, ilgi, istek ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim planı yürütmekteyiz.

Çocukların İçsel Motivasyonunu Yüksek Tutuyoruz

Çocuklarımız okula şevkle devam etmektedir. Çocukların doğasında bulunan özgürlük duygusuna zarar vermeden, onları zorlayıp bıkkınlık yaratmadan eğitimi bir oyuna dönüştürmekteyiz. Çocuğu şekillendirip belli bir kalıba akıtmak yerine, çocuğa göre eğitimimizi şekillendirmekteyiz. Öğrenciyi merkeze alan bir anlayışı benimsiyoruz.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.