Cemre Okulları Logo

Bir Milyon Çocuğa Kur'an Kampanyası

27 Aralık 2017

HAYRAT İnsani Yardım Derneği önemli bir organizasyona imza atıyor. Matbu şekilde elinde Kuran bulunmayan Afrikalı çocuklar çeşitli güçlükleri aşarak hafız olmaya çalışıyorlar. Ellerindeki karatahtaya ayetleri yazıp silme usulüyle ezber yapıyorlar. HAYRAT, çocukların işini kolaylaştırabilmek ve daha çok sayıda hafızın yetişebilmesi için bir kampanya başlattı. Toplanan yardımlarla çocuklara cüz ve Kur'an-ı Kerim ulaştırılacak.

Cemre Okulları olarak bu kampanyaya destek veriyoruz. HAYRAT İnsani Yardım Derneği Küçükçekmece Temsilcisi Ali Ekrem Semiz ve Saha Koordinasyon Uzmanı Emin Doğan çocuklarımızı "1 Milyon Çocuğa Kur'an-ı Kerim" kampanyasıyla ilgili bilgilendirmek üzere Cemre Okulları Güneşli Kampüsü'ne geldi.

İlk olarak söz alan Ali Ekrem Semiz, her ne kadar çocuklardan anne babalar sorumlu olsa da çocukların da bir takım duyarlılıklar taşımaları gerektiğini ifade etti. Dünyada özellikle Müslüman ülkeleri kasıp kavuran fakirlikten en çok kadınlar ve çocukların zarar gördüğünü belirten Semiz, bizim rahatlıkla ulaştığımız pek çok nimete Afrikalı çocukların ise tahmin edilemeyecek kadar uzak olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan Emin Doğan ise yanında getirdiği tahtayı çocuklara gösterdi. Öğrencilerimiz, konuyla ilgili kısa bir film izleyerek Afrikalı çocukların hangi şartlar altında hafız olmaya çalıştıklarına şahit oldular.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.