Cemre Okulları Logo

1 Muharrem 1437 Hicri Yılımız Kutlu Olsun

01 Ekim 2016

1 Ekim 2016 Cumartesi günü itibariyle hicrî 1437 yılını geride bırakıp 1438 hicrî yılına girmiş bulunmaktayız. Yeni yılın alem-i İslâm için hayır ve bereket ile İttihad-ı İslâm’ın muştusunu beraberinde getirmesi, hâlisâne dileğimizdir. Bu kutsal Muharrem ayının üstünlüğü, Müslümanlar için önemi ve değeri oldukça dikkate değer bir ay olmasında saklıdır. İçinde barındırdığı ve zamanımıza kadar İslâm ümmetini etkileyen tarihî olaylar açısından da önem arz etmektedir.

“Şehrullahil-Muharrem” olarak meşhur olan, yani Allah’ın (c.c.) ayı diye bilinen Muharrem ayı; zulüm, vahşet ve dehşetin dünyayı sardığı, mazlûmiyet ve mağduriyetin kol gezdiği bir atmosferde, İlâhî bereket, bağış ve feyzin, Rabbânî ihsan, cömertlik ve keremin coştuğu, rahmetin bollaştığı bir aydır.

Bütün zaman ve mekân Allah’a aittir ve O'nun rahmeti, ezelden ebede her yeri kuşatmıştır. Bu ay, Allahu Teâla’nın rahmetine ermenin önemli bir fırsatı olduğu için Peygamberimiz tarafından da övülmüştür.

Biz de Özel Cemre Okulları olarak, bu kutlu ay vesilesiyle bir hediye çekilişi düzenledik. Hediyeleşmek sünnettir, zira. Tüm Müslüman aleminin hicrî yılı kutlu olsun...

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.