Cemre Okulları Logo

Fiziki Olanaklar

Görsel Sanatlar Atölyesi

Modüllere göre hazırlanan bu renkli atölye 54 m² alandan oluşmaktadır. Uzman öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimiz kendini rahatça ifade edebildikleri eğitici ve öğretici bir deneyim yaşar. Öğrencilerin birçok farklı sanat dalıyla tanıştıkları; kendini rahatça ifade edebilme becerilerini, estetik algılarını, düşünme ve el becerilerini geliştirerek özgün ürünlerle dönüştürdükleri ortamlardır. Atölyede öğrencilerimiz; boya-baskı teknikleri, karakalem, ebru ve tuval çalışmaları gibi çeşitli sanatsal faaliyetler yapmaktadırlar.

Yapmış oldukları eserler, düzenli olarak yapılan sergilerde sergilenir.

Akıl Oyunları Atölyesi

Akıl oyunları atölyesinde öğrencilerimiz kendi beceri ve kabiliyetlerini, kendi içinde de olan potansiyellerini ortaya çıkarmak, ince-motor, kalın-motor becerilerini güçlendirmek ve öğrenme becerisini geliştirmek için 45m² alandan oluşan eğitim odasında öğrenim görür. Amacımız iyi ve bir kişiliğe kazanmayı hedeflemektedir.

Uzman öğretmenlerimiz ile birlikte öğrencilerimiz yaş gruplarına göre öğrenip kavrayabileceği akıl oyunlarını öğrenir ve eğlenceli aktivitelerle eğlenir.

Revir

10 m² alandan oluşan okul revirinde; öğrenci, öğretmen ve personellerimize sağlık hizmeti vermektedir. Okulda meydana gelebilecek olası bir rahatsızlanma veya yaralanma durumunda hazırda hemşire görev yapmakta, gerekli acil durum müdahalesi yapılmaktadır.

Kütüphane

Okulumuzda yer alan 33 m² alandan oluşan kütüphanede; öğrencilerimiz için ferah ve huzurlu bir ortam sunulmaktadır. Ders çalışma faaliyetleri, kitap okuma çalışmaları gibi birçok etkinlik gerçekleşmektedir. Öğrencilerimiz ödünç kitap alabilir ya da kitap okuma alanlarında kitap okuyabilirler.

Fen ve Teknoloji Atölyesi (FeTeMM)

Modüllere göre hazırlanan 47 m² alandan oluşan fen ve teknoloji atölyesinde FeTeMM (Fen ve Teknoloji, Mühendislik, Matematik) derslerinde öğrenilen bilginin kalıcı hale gelmesi ve deneyimlemek için kullanılmaktadır. Fen ve teknoloji öğretmenlerinin gözetmenliği dahilinde deney ve proje yapılmaktadır.

Kapalı Yüzme Havuzu

Yarı olimpik ölçülere sahip okulumuzda öğrenciler; Beden Eğitimi derslerinde ilkokul ve ortaokula kadar kız ve erkek öğrencilerimiz ayrı olarak eğitim almaktadır. Soyunma alanları, duş kabinleri 27 derece sabit ısıtmalı sisteme sahiptir. Havuzumuzda sağlık açısından kimyasallar yerine doğal tuzla arıtma yöntemi kullanılmaktadır. Havuz, düzenli aralıklarla bakım ve ph ölçümleri yapılmaktadır.

Müzik ve Ritim Atölyesi

65 m² alanda dizayn edilen Müzik ve ritim atölyesinde öğrencilerimiz çeşitli müzik yeteneğini ortaya çıkarmak, duygu ve düşüncelerini ifade etmede yardımcı olmak için Piyano, kanun, gitar gibi kullanabileceği enstrümanlar eşliğinde öğrencilerimiz eğitim almaktadır.

Maneviyat Sınıfları

Sınıfta öğretilen manevi eğitimlerin yanı sıra bireysel hazırlanılması gerekilen konu ve öğrenimler için her katta bulunan sınıflardır. Öğrencinin öğrenme ve algılama süreçleri temel alınarak bireysel olarak eğitilmektedir.

Yemekhane

190 m² alandan oluşan yemekhanede öğrenciler ilkokul- ortaokul olmak üzere iki servis saati ile hizmet vermektedir. İlkokul öğrencilerimiz onlar için önceden belirlenen sınıf masalarında yemeklerini yemektedir. Helal gıda hassasiyetiyle TSE belgesi ve helal gıdalı ürünlerle hazırlanan yemeklerden oluşan zengin bir yemek menüye sahiptir. Ayrıca ana okul öğrencilerimiz için kahvaltı ve ikinci kahvaltısı da hazırlanmaktadır.

Kapalı Spor Salonu

Okulumuzda geniş bir alana sahip olan kapalı spor salonumuz 210 m²’dir. Salonda bulunan geniş yelpazeye sahip bir malzeme odası mevcuttur. Futbol, basketbol voleybol, okçuluk, tekvando masa tenisi vs. birçok spor aktivitesi yapılmaktadır.

Konferans ve Çok Amaçlı Salonumuz

135/150 sandalyeli alandan oluşan salonumuz 267 m² alana sahiptir. Çeşitli söyleşi, program, etkinlik, toplantı vb. birçok organizasyonda salonumuz kullanılmaktadır.

Oyun Parkı ve Kantin Alanı

Okulumuzun içinde yer alan ve 340 m²’lik bir alana sahip oyun parkımızda öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde oyun parkını kullanıp dilediğince oyun oynamaktadır. Kantin alanımızda sadece TSE onaylı ve helal sertifikası bunulan yiyecek ve içeceklere yer verilmektedir. Düzenli aralıklarda kantinimiz denetlenmektedir.

Halı Saha

340 m² alanıyla tüm öğrencilerimizin istifade ettiği yeşil alanımızda, ders, teneffüs kullanımı dışında kulüp çalışması yapılmaktadır.
© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.