Cemre Okulları Logo
Cemre Okulları - Anaokulu

Anaokulu

Cevherlerin ortaya çıktığı dönem

Cemre Okulları olarak Okul Öncesi Eğitim süresinde öncelikli amacımız, çocuklarımızın sevgi dolu bir eğitim ortamında mutlu bir şekilde eğitimlerini tamamlamalarıdır. Bunu yaparken de onların tüm gelişim alanlarını (sosyo-duygusal, bilişsel, psikomotor gelişim ve öz bakım becerileri) destekleyen farklı eğitim modellerinden yararlanırız. Eğitim programımız M.E.B.’in belirlediği amaç ve kazanımları kapsayan ancak; gelişen eğitim dünyasını da takip eden bir yaklaşımla hazırlanır.

Anaokulu çağı, çocukların içindeki cevherin ortaya çıkartılması gereken, çocuğumuzun yaşayacağı en önemli dönemlerden biridir. Programımızdaki her ders ve uygulama çocukların yaşam becerilerini geliştirmeye ve onların kendi potansiyellerini ortaya çıkarmasına yöneliktir. Okul çağı çocuklarının ihtiyaç duydukları zihinsel farkındalık ve algı, odaklanma, dikkat, hafıza gibi becerilerinin ne düzeyde olduğu ölçülerek, gelişim programı kapsamında potansiyellerini gerçekleştirmeleri sağlanır.

Bu bakış açısıyla yaptığımız çalışmalar sonucu Montessori, High Scope, Multibem, Stem, Orff, Transfer Çalışmaları ve Reggio Emilia gibi farklı ve birbiri ile eğitimsel açıdan rahatlıkla kaynaşabilen eğitim modellerini, kurumumuzdaki anaokulu eğitim öğretim programına dâhil ettik.

Cemre Okulları - Anaokulu

Eğitim süreci

Okulumuzda anaokulu eğitimi 48-70 ay arasındaki çocuklara verilir. Öğrencilerimizin okulumuzda geçirdikleri vakitleri donanımlı şekilde geçirebilmelerini sağlamak için zengin içerikler uygulanır. Görsel etkinlikler, sınıf içi söylenen şarkılar, öğrenilen danslar ile derslerimiz mutlaka desteklenir.

Eğitim Etkinlikleri

 • Serbest Zaman Etkinliği,
 • Dil Etkinliği Matematik Etkinliği
 • Okuma Yazma Hazırlık Çalışmaları
 • Fen ve Doğa Etkinliği
 • Drama ve Müzik Etkinliği
 • Oyun Etkinliği
 • Sanat Etkinliği
 • İngilizce
 • Akıl ve Zeka Oyunları
 • Taliz – Ezber Dersi
 • Değerler Eğitimi
 • Kur’an-ı Kerim

derslerinden oluşmaktadır.

Bu etkinlikler haftalık ders saatlerine eşit olarak paylaştırılır. Özellikle anaokulu çağı miniklerimizin, Değerler Eğitimi etkinliğine önem verilir çünkü çocuklarımızın karakter yapısı bu zamanda oturur. Gelenek, görenek ve dinimize uygun değerlerimizi çocuklarımıza öğretmekte ve güncel yaşantılarında uygularız. Ayrıca sahne etkinlikleri, geziler ve mutfak organizasyonları ile sınıf dışı etkinlikler yaparak çocuklarımız yıl boyu neşeli vakit geçirir.

Cemre Okulları - Anaokulu

Uzman pedagojik yaklaşım

Gelişiminin en önemli döneminde olan çocuklarımız için psikolojik destek oldukça önemlidir. Anaokulu yaş grubumuz, uzman pedagoglarımız tarafından gelişimleri, algıları, dikkat oranları, ders içerisindeki hal ve hareketleri takip edilerek aileler bilgilendirilir. Psikoloğumuz, çocukların dikkat, algılama, öğrenme ve kendi becerilerini geliştirme konularına odaklanır ve çocuk için en uygun ortamı okul içerisinde ve ev ortamında ailelerle uyum içerisinde sağlamaya çalışır. Çocukların kendini güvende hissettiği, sevgiyle yaklaşıldığı ve öğrenmenin her daim eğlenceli olduğu Cemre Okullarında minik yavrularınız bizim de biricik evlatlarımızdır.

Manevi Değerler Eğitimi

Cemre Okulları olarak en büyük gayemiz, çocuklara Kuran-ı Kerim’i, Peygamberimizi sevdirmek ve bu değerlerin hayatlarındaki önemini fark etmelerini sağlamaktır. Bu dönemde çocuklar oldukça güzel alışkanlıklar edinebilir. Bizim de onlara manevi değerlerimizi aşılamak birincil hedeflerimizdendir. Anaokulu yaş grubunda çocuklar, bireysel olarak, manevi değerler öğretmeniyle, Kuran-ı Kerim okur ve kendi seviyelerine göre ilerler. Siyer derslerimiz pedagog gözetiminden geçer. Bunun sonucunda belirlenen konular işlenir ve miniklerin seviyesine indirilir. Bilgiler oyunlarla çocuğun yaşına uygun şekilde verilir.

Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı Dil Eğitim Programımız, çocuklarımızın yaş gruplarına özgü gelişim ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak, yaş gruplarına uygun oyun, şarkı ve etkinliklerle öğrenmelerini amaçlar. Görsel ve işitsel öğrenmeyi etkin hale getirmek için oyun ve aktivitelerde İngilizce iletişim aracı olarak kullanılmakta, soyut kavramlar yerine çocuklarınızın kendi yaşantılarından hareket ederek, İngilizce anlamlı bir bütün haline getirilir.

Böylece çocuklarımız İngilizceyi doğal ortamlarında hikâyeler, şarkılar, resimli kartlar, oyunlar, hareketler ve çeşitli etkin öğrenme aktiviteleri yardımıyla yaşayarak ve eğlenerek öğrenirler. Böylece çocuklar, İngilizceyi öğrenirken ve pekiştirirken, aynı zamanda fiziksel ve sosyal becerilerini de geliştirirler. Sınıflarda uygulanan fiziksel ve dil gelişimine yönelik aktivitelerde öğretmenlerimiz, çocuklarımızı günlük konuşmalar yapmaya ve basit cümleler kurmaya teşvik ederler.

© Cemre Okulları. Tüm hakları saklıdır.